Czy antybiotyk obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Na ulotce nie ma o tym informacji

Czy antybiotyk R*** obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Przez pewien okres leczyłam się tym antybiotykiem podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Y***. W kilku źródłach znalazłam, że nie zanotowano interakcji z antykoncepcją hormonalną, na ulotce, którą mam też nie jest nic napisane, ale na internetowej encyklopedii leków jest wyraźnie napisane, że lek obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie ma precyzyjnych i jednoznacznych danych świadczących o tym, że stosowany przez Panią antybiotyk zmniejsza skuteczność antykoncepcyjną tabletek.