Czy antybiotyk Ospen wystarczy na rumień i anginę u dziecka?

mam pytanie byłam dzisiaj z córka 4 letnią u lekarza z cała buzia czerwona i usta jak koloru maliny i wysypka na rekach i nogach i ma w okolicy pachwiny aż na uda schodzi rumień ale jest bardzo goracy i ma taki biały śluz pani doktor stwierdziła że to paciorkowiec i stwierdziła angine i dostaliśmy tylko antybiotyk ospen czy to wystarczy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na płonicę. Ospen jest jednak właściwym antybiotykiem w takim przypadku. Proszę zatem zaufać lekarzowi i stosować się do jego zaleceń. Za 3-4 dni proszę udać się na wizytę kontrolną.