Kobieta , 29 lat 10dni temu przyjeto na oddzial corke 3 miesieczna z powodu swistow w kladce piersiowej. Lekarz stwierdzil ze osluchowo jest dobrze i to napewno wiotkosc krtani, corka wczesniej nie miala. Zdjefie rtg nic nie pokazalo. Maja dostala odrazylu antybiotyk dozylnie i infchalacje z berodualu. Po tyg dolaczono jej antybiotyk doustny i dopiero szmery wycichly, lecz kaszel duszacy i katar jest coraz silniejszy. Maja ma przy inchalacji tlen. Czy to normalne ze po antubiotykach sie nie poprawia?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: