Czy antybiotyk przez tydzień zadziała wystarczająco?

Witam, W czwartek byłam u lekarz z objawami: od pięciu dni bóle głowy, pleców, stawów, gardła, trudności w mówieniu(bezgłos), temp. - 37,9. Pani doktor stwierdziła zapalenie krtani, chociaż zaniepokoiła ją gorączka. Osłuchowo czysto. Dostałam Klacid i Nebbud do inhalacji. Po dwóch inhalacjach głos wrócił, ale wczoraj gorączka wzrosła i pojawił się kłujący ból w klatce piersiowej po lewej stronie, przeszywający przy suchym kaszlu, kichaniu czy ziewaniu i niemal każdym ruchu. Noc niedospana, ponieważ boli przy przekręcaniu się, leżeniu na lewej stronie mocniej, mimo APAPU. Czy antybiotyk przez tydzień zadziała wystarczająco? Dodam, że w przeszłości miałam dwukrotnie samoorganizujące zapalenie płuc. Dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani, to zależy jaki to antybiotyk i z jakiego dokładnie powodu został zalecony. 7 dni to standardowy czas antybiotykoterapii. Pozdrawiam