Czy antybiotyki mogą mieć wpływ na miesiączkę?

Witam mam problem... Okres mi się spóźnia już 12 dni, ciąża wykluczona.. Czy to możliwe że przez antybiotyk? brałam antybiotyk 7 dni Clindamycin-MIP 600 osłonki też brałam do antybiotyku nie wiem co się dzieje.. A wizyte u ginekologa mam dopiero w lutym :( pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac. Się do ginekologa