Czy antybiotyki mogą powodować krwawienie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Witam, Chciałam zapytać czy antybiotyki mogą powodować krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Od początku stycznia przyjmuję pierwsze w życiu opakowanie tabletek (atywia). Niestety ze względu na chorobę od 5 dni biorę unidox. Dwa dni temu zaczęło się dość obfite krwawienie zupełnie tak jakbym dostała okres. Zastanawiam się czy to ma związek z antybiotykiem, ponieważ przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nic takiego się nie działo. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest ocenić przy pierwszej w życiu antykoncepcji proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa