Czy antybiotyki na anginę mogą obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, w przerwie 7 dniowej biorąc tabletki antykoncepcyjne kochałam się z moim partnerem bez zabezpieczenia. Standardowo po 7 dniach zaczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjncyh. Jednak w czasie 3 dnia cyklu lekarz przepisał mi antybiotyki z powodu anginy. Czy jest możliwość zajścia w ciąże, bo antybiotyk osłabił działanie tabletek „wstecz” a plemniki przetrwały i doszło do zapłodnienia?

W trakcie 7 dni przerwy ochrona antykoncepcyjna była zachowana, jednak z powodu antybiotykoterapii w pierwszym tygodniu stosowania tabletek teraz jest obniżona. Proponuję stosować dodatkową metodę.