Czy antybiotykoterapia lub zapalenie pęcherza mogło opóźnić krwawienie?

Witam. Przyjmowałam antybiotyk Ospamox, jednoczesnie stosując tabletki antykoncepcyjne Daylette.Dziś mija 4 dzien na tabletkach placebo, a okresu nie mam. W trakcie przyjmowania antybiotyku nie współżyłam, po jego zakończeniu stosowałam dodatkowe zabezpieczenie(prezerwatywę) ale jakies 4 dni po skonczeniu antybiotyku był stosunek przerywany.Później przechodziłam zapalenie pęcherza. Zwykle krwawienia dostaję 3 dnia.Czy antybiotyk lub to zapalenie mogło opóźnić krwawienie? Czy możliwa jest ciąża?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak krwawienia może być spowodowany zarówno ciążą jak i infekcją czy antybiotykoterapią. W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu należy wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.