Czy antykoncepcja awaryjna może spowodować kilkunastodniowe krwawienie?

Witam, zwracam się z takim problemem. Mam 29 lat, cykle zawsze regularne ok 31 dniowe. Niestety w poprzednim miesiącu, w 15 dniu cyklu zawiodła antykoncepcja i byłam zmuszona przyjąć tabletkę po E. Tabletka przyjęta 13h po zdarzeniu. Okres dostałam w 28 dc, czyli prawie w terminie i trwa on do dziś, tj 12 dni. Wiem, że tabletka ma takie skutki uboczne, jednak trochę zaczynam się martwić. Czy powinnam się już zgłosić do ginekologa czy cierpliwie czekać aż samo przejdzie. Dodatkowo cały czas odczuwam tkliwosc piersi oraz sporadyczne bóle w okolicach jajników. Nigdy nie miałam problemów hormonalnych. Czy mam powody do obaw? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku powinna Pani zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny krwawienia.