Czy antykoncepcja działa już od pierwszej tabletki?

Witam Stosuje tabletki antykoncepcyjne belara wzięłam 7 tabletek, chciałam się dowiedzieć kiedy tabletki zaczynają być skuteczne? Wiem, że tabletki nie dają 100 % zabezpieczenia, ale czy już od pierwszej tabletki antykoncepcja działa ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli pierwsza tabletka była przyjęta pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego to ochrona jest od pierwszego dnia.