Czy antykoncepcja działa nadal, gdy drugą tabletkę wzięłam wcześniej niż poprzednią?

Dzień dobry. Mam pytanie co do działania tabletki. Przedwczoraj wzięłam tabletkę w pierwszy dzień miesiączki. Dostałam okres po południu, a tabletke wzięłam o 22. Nastepnego dnia rano stwierdziłam, że biorę tabletki zbyt późno i drugą tabletkę wziełam o godz. 17 i dziś także zamierzam ją wziąć o tej porze. Chciałabym dowiedzieć się, czy antykoncepcia jest nadal zachowana (biorę tabletki 'y**')? I kiedy będę mogła współżyć bez zbędnych komplikacji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Wcześniejsze przyjęcie tabletki nie zmniejsza jej skuteczności. Takie postępowanie jest dopuszczalne.
2. Jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki, działanie antykoncepcyjne od razu powinno być pełne.