Czy antykoncepcja hormonalna mogła nie zadziałać?

Witam! od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne artizia. Jednak pierwszego opakowania nie zaczęłam brać w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego, dostałam plamienie i myślałam, że to okres. ogólnie po tabletkach czuję się bardzo dobrze, okresy mam bardzo regularne. ostatnio spałam ze swoim chłopakiem i jedynym zabezpieczeniem były właśnie tabletki ( biorę codziennie, o regularnej porze 16:00 ) czy jest możliwe, żeby tabletki nie działały i żebym zaszła w ciążę ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Każda metoda antykoncepcji może zawieść ale prawdopodobieństwo w przypadku tabletek o których mowa jest bardzo, bardzo małe. Tylko jedna na 200 par stosujących tą metodę w okresie jednego roku doczeka się potomka.