Czy antykoncepcja jest zachowana przy PCOS?

Witam, mam podejrzenie PCOS, ale jeszcze niepotwierdzone. Moje pytanie jest takie, jeżeli biorąc tabletki antykoncepcyjne (regularnie, jak trzeba), idę na USG i pokazuje mi, że nadal mam pęcherzyki (liczne) w jajnikach to czy antykoncepcja jest zachowana? Czy tabletki działają? Mam jakieś takie przeświadczenie, że przy tabletkach jajniki powinny być "czyste", bo podobno w trakcie przyjmowania są "uśpione". Jak to wygląda?

Pęcherzyki na jajnikach które występują w PCOS są cystami -małymi torbielami. Podczas farmakoterapii w PCOS często stosowana nest antykoncpecja. Tabletki spełniają swoją docelową rolę. Dodtkowo powodują tak zwane uśpienie jajników . w organizmie obniża się stężenie androgenów i poziom LH, w jajnikach przestają pojawiać się torbiele, a same jajniki zmniejszają swoją objętość.