Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy antykoncepcja już działa?

Kobieta, lat 22. Właśnie rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji. Pierwszą tabletkę powinnam wziąć w pierwszym dniu miesiączki i gdy pojawiło się niewielkie krwawienie (dzień przed spodziewaną miesiączką tak zrobiłam). Jednak następnego dnia to już były tylko niewielkie plamienia. Czy w takiej sytuacji antykoncepcja bedzie skuteczna? Jak tak to od kiedy? Dzisiaj będę przyjmowała 3 tabletkę.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Jeśli rozpoczęto przyjmowanie preparatu w pierwszym dniu miesiączki nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Jeśli jednak rozpoczęto przyjmowanie preparatu w innym dniu to przez pierwsze 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne (np. prezerwatywa). Skoro nie jest Pani pewna, że rozpoczęła zażywanie w pierwszym dniu proponje postepowanie opisane w drugim przypadku.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety