Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy antykoncepcja może powodować brak okresu?

Witam. W sierpniu odstawiłam antykoncepcję. We wrześniu dostałam normalny okres. W październiku już go nie było. Moja ginekolog przepisała mi na wywołanie duphaston i kolejne dwa miesiące okres był. Po odstawieniu duphaston w kolejnym miesiącu już się nie pokazał. Spóźnia się trzy dni, bóle jak na okres ale go nie widać. Zaznaczam że ten cykl był bez pomocy duphaston. Wszystkie testy negatywne. Co może być przyczyną braku okresu. Czy antykoncepcja mogła tak zadziałać na organizm?
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy