Czy antykoncepcja wpływa na trądzik?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwe, że wystąpi u mnie trądzik spowodowany braniem tabletek antykoncepcyjnych? Od ok roku biorę tabletki N***, a od jakiegoś miesiąca mam problem z trądzikiem, czy możliwe, że to wina tabletek po tak długim czasie? Czy powinnam szukać innych przyczyn? Proszę o poradę i odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W trakcie stosowania antykoncepcji możliwym objawem niepożądanym jest wystąpienie zmian skórnych. Jednak jest to raczej rzadkie powikłanie, a w przypadku Pani preparatu zwykle można uzyskać zmniejszenie dolegliwości trądzikowych. Może w ostatnim czasie zmieniła Pani np. preparat do makijażu albo zastosowała nowe leki, drastycznie zmieniła dietę?

Jeżeli nie, proszę rozważyć wizytę u dermatologa, celem wyjaśnienia pochodzenia zmian skórnych. Jeżeli konieczne będzie odstawienie leków, proszę skonsultować się z prowadzącym ginekologiem.

Na naszym portalu znajdzie Pani wiele przydatnych informacji dotyczących pielęgnacji cery ze skłonnością do trądziku.

Pozdrawiam