Czy aparat na zęby zwiększa ryzyko nowotworu jamy ustnej?

Witam, Czy noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka jamy ustnej? Bardzo się tego boję, staram się dbać o higienę, nie palę i alkohol piję rzadko, ale pierścienie ortodontyczne bardzo kaleczą i drażnią mój język.

Śpieszę uspokoić- nie stwierdzono takiego związku. Unikanie toksyn, wsparcie detoksykacji, likwidacja przewlekłego zapalenia gdziekolwiek w organizmie, a także właściwa suplementacja- to klucze do skutecznej profilaktyki przeciw nowotworowej.