Czy aparat ortodontyczny jest przeciwwskazaniem do narkozy?

Czy podczas operacji klatki piersiowej stały aparat może w czymś przeszkadzać? Byłem dzisiaj u lekarza i mówił że nie, no chyba że się odklei ale wydaje mi się że jest tak mocno przymocowane, że podczas operacji pod narkozą nie będzie możliwości odklejenia się

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, oczywiście, jeśli operacja jest konieczna, taki aparat nie stanowi przeciwwskazania. Należy o tym poinformować anestezjologa przed znieczuleniem.