Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy aparat ortodontyczny może powodować dysproporcje twarzy?

Witam! Byłam leczona aparatem ortodontycznym typu Damon. Efekt po leczeniu (bez ekstrakcji) jest straszny - twarz stała się pociągła, brzydka, nieproporcjonalna. Czy jest możliwe, ze efekt ten powstał poprzez skupienie się jedynie na ustawieniu zebów w łuku zębowym bez zmieniania pozycji szczęki? Profil mojej twarzy jest bowiem teraz płaski, wyglądam na wychudzoną i chorą. Swoją jakość straciła również skóra. Dodam, ze leczenie trwało 2 lata, a obecnie mam 26 lat. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

Bez dokładnej diagnozy ciężko mi odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Są metody dokładnego zbadania Pani stanu. Poprzez wykonanie pomiarów cefalometrycznych proporcji i analizę czynnościową można rozważyć ewentualne drogi dalszego postępowania. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy