Czy aparat ortodontyczny przyniesie oczekiwane efekty?

Witam, od 14 miesięcy noszę stały aparat ortodontyczny, do ktorego założenia konieczna była ekstrakcja górnej lewej czwórki ze względu na tyłozgryz. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu linia środkowa górnych zębów bardzo przesunęła mi się w lewą stronę, co zaburza symetrię uśmiechu. Do ściągnięcia aparatu zostało mi jeszcze pół roku i zastanawiam się, czy nie jest to efekt przejściowy, ponieważ miedzy jedynkami a dwójkami mam widoczne szczerby, i noszę wyciągi 12/24h. Czy powinnam obawiać się, że efekt ten będzie nieodwracalny? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Proszę dokładnie opisać Pani uwagi podczas kolejnej wizyty u ortodonty. Na opisaną przez Panią sytuację wpływa bowiem zbyt wiele czynników by można było jednoznacznie stwierdzić czy możliwa jest korekta linii środkowej bez poważnej modyfikacji planu leczenia i jednoczesnego wydłużenia czasu kuracji. Pozdrawiam