Czy aparat ortodontyczny się sprawdzi?

Witam, mam 18 lat i od 2 dni noszę aparat ortodontyczny ruchomy, bardzo się boję, że nie będzie on skuteczny na moją wadę i naciągnąl mnie ortodonta, moje jedynki są lekko przechylone względem siebie do środka, znajomi nazywają je również króliczki przez to, że 2 są lekko osadzone ku górze, czy aparat ruchomy załatwi sprawę? Proszę o odpowiedź

Krzywe ułożenie zębów jest spowodowane najczęściej zespołem wad postawy i zgryzu. Bez dokładnego zbadania stanu Pani zgryzu nie jestem w stanie odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, dlaczego się Pani u niego leczy?