Czy aparat retencyjny jest konieczny?

witam jutro sciagam aparat po 2.5 roku wiztyta 250 zł chca mi za 400 zl wcisnac aparat retencyjny nie mam pieniedzy czy to jest konieczne?chce sie odciac juz od tych ortodontow i zakonczyc calkiem jezdzenie na wizyty i przygode z aparatem,,zalezy mi n aodpowiedzi juz dzis

Jeśli chce Pani utrzymać wyniki leczenia - oczywiście jest konieczny. Zęby będą miały tendencję do minimalnego choćby nawrotu. Okres retencji jest nierozerwalnym elementem procesu leczenia ortodontycznego.
Jeśli ma Pani ochotę ryzykować i nie chce Pani mieć ŻADNEJ gwarancji co do stabilizacji efektów leczenia - to Pani wybór.
Pozdrawiam