Czy Asamax ma wpływ na tabletki Teenia?

Witam Wczoraj miałam wizytę u swojego gastrologa i dowiedziałam się,ze choruje na limfocytarne zapalenie jelit. Lekarz przepisał mi tabletki Asamax 500 tabletki musze zażywać dwa razy dziennie po 3 tabletki. Od dłuższego czasu stosuje również tabletki antykoncepcyjne Teenia. Chciałabym się dowiedzieć czy przy preparacie Asamx nie będą obniżały swojej skuteczności.

Lek. Paweł Szadkowski

Asamax nie powinien w żaden sposób wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych.