Czy astygmatyzm krótkowzroczny można podleczyć?

Mam pytanie, dwa lata temu stwierdzono u mnie astygmatyzm krótkowzroczny, na lewe oko -0,5 i na prawe też - 0,5. Niestety nie pamiętam kąta padania. Mam teraz 23 lata. Zalecono mi noszenie okularów, które kupiłam, jednak nie chcę ich nosić, nie mogę się przyzwyczaić, wydaje mi się, że wyglądam okropnie i oddałabym naprawdę wiele by zastąpić je soczewkami (na które mnie nie stać niestety). Mam jeszcze kilka innych niepokojących mnie objawów, mianowicie zauważyłam, że podczas słonecznej pogody widzę lepiej a podczas gdy pada, ostrość wzroku pogarsza się. Także po ziewnięciu, gdy oczy zalewają się lekko łzami, przez ułamki sekund obraz staje się bardzo wyraźny. Natomiast znów podczas spaceru, gdy jest nawet lekki wiatr, czuję jakby piasek w oczach, oczy łzawią i pieką. Czy jest na to jakiś sposób prócz okularów? Bardzo proszę o poradę i pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.
ponad rok temu

Witam!

Jeżeli moc soczewek korekcyjnych nie ma mocy sferycznej tylko cylindryczna 0,50, a bardzo Pani przeszkadzają okulary i w normalne dni widzi Pani ostro, można ograniczyć noszenie okularów do dni pochmurnych, gdy zapada zmrok i podczas prowadzenia pojazdów. Jeżeli jednak ma Pani moc sferyczną proponuje soczewki kontaktowe, gdyż wówczas tak mały cylinder jest pomijany przy przeliczeniu na moc soczewek kontaktowych.
Na opisywane objawy uczucia piasku proponuje krople nawilżające bez konserwantów, dostępne w aptece bez recepty.

Pozdrawiam serdecznie!