Czy asymetria może się pogłębić?

Witam, mam zgryz krzyżowy boczny, i związaną z tym astmetrie twarzy. Nie jest ona widoczna, jednak ja to widzę i inni ludzie, którzy się na tym znają również. Mam lekko przesuniętą żuchwę, i gdy mówię lekko przesuwa się ona w nok. Czy wada ta może się pogłębić jeśli mam już 22 lata, i tym samym asymetria? Oraz jak leczy się taki zgryz? Mam zbyt wąską szczęke, czy konieczny jest zabieg chirurgiczny?

Nieleczona asymetria czaszki zgryzu i postawy będzie się pogłębiać powodując szereg innych zaburzeń metabolizmu. Wskazane jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów.