Czy atak paniki i lęk napadowy może być objawem psychozy?

Dzień dobry 3 i pół roku temu miałem epizod psychotyczny. Pierwszy lekarz zdiagnozował u mnie zespół paranoidalny i mówił że z czasem te objawy miną. Przez 2 lata brałem solian i seronil. Po 2 latach po konsultacji z innym lekarzem miałem 7 miesięczną przerwę brania leków, po przerwie tej dostałem depresji, w trakcie której przepisano mi lek przeciwdepresyjny fevarin, który wprowadził mnie w manię, po czym 4 miesiące temu zdiagnozowano u mnie zaburzenia afektywne dwubiegunowe (cyklotymię) i zacząłem brać lamitrin. Brałem go przez 3 miesiące i także nic nie pomógł. W tej chwili mam nadal depresję. Na depresję brałem też efectin, który pogorszył stan depresyjny i wzmógł stany napięcia. Od ponad 3 tygodni biorę lek stabilizujący nastrój convival chrono oraz lek przeciwdepresyjny mirtor w dawce 30 mg na noc. Stany napięcia i niepokoju minęły, natomiast brak energii w ciągu dnia oraz problemy z funkcjami poznawczymi ulegają poprawie, co prawda jest to powolny proces ale mam wrażenie że mój stan się i tak polepszył. Po ponad 3 tygodniach brania tych leków czyli mirtor i convival chrono wieczorem dostałem nagłego ataku paniki i panicznego lęku, bardzo bałem się o swój stan zdrowia i myślałem że są to zwiastuny nadchodzącej psychozy. Po spożyciu dawki 30 mg mirtoru lęk ten i panika całe szczęście minęły. Konsultowałem mój stan z lekarzem i powiedział że nie mam czym się martwić, że takie ataki czasami mogą wystąpić i dawka 30 mg mirtoru ma zapobiec tym atakom. Mam pytanie czy ten atak paniki i lęk napadowy nie jest zwiastunem psychozy, czy nie powinienem się martwić o swój stan zdrowia. Zdarzyło mi się do tej pory to tylko raz. Oprócz leków convival chrono i mirtor biorę czasami doraźnie tabletki kwasów omega 3.

ocenić tak naprawdę co Pani jest. Bierze (brał Pan) Pan dużo leków łagodzących objawy. I bierze nadal popadając w coraz to inną "chorobę".
Zaburzenia lękowe ( Panika) mogą wystąpić właśnie przy takich okazjach, może to być jednak dalszy rozwój depresji (depresja lękowa ) itd.
Myślę, że powinien Pan skonsultować się z jakimś dobrym psychoterapeutą i zastanowić się nad możliwością odstawienia leków lub częściowego odstawienia leków i wszczęcia leczenia PRZYCZYNOWEGO czyli psychoterapii lub hipnoterapii.
szczególnie, że jak Pan napisał zdaje Pan sobie sprawę z tego że większość leków Panu zaszkodziła.
Poza tym psychoterapeuta mógłby przyjrzeć się dotychczasowej diagnostyce i jeszcze raz wspólnie z Panem przeanalizować objawy.
Pyta Pan czy powinien się martwić o swój stan zdrowia. Tak powinien Pan,
ponieważ zdiagnozowane u Pana choroby, ( jeżeli diagnoza jest trafna ) to ciężkie i nieprzyjemne choroby. Pozdrawiam