Czy autoerotyzm jest bezpieczny?

Witam, od jakiegoś czasu zaprzestałem masturbacji i nie dotykam penisa tylko masuję sutki i się podniecam ogladając np. film erotyczny , doznaję wtedy silnego orgazmu bez wytrysku i trwa dość długo, czy jak będę tak robił nie dochodząc do wytrysku to coś mi się stanie ? czy jest to zdrowe ? Pozdrawiam

Orgazm i wytrysk to dwa zjawiska, choć zwykle połączone...
Unikanie wytrysku ćwiczy kontrolę nad wytryskiem, ale nie należy z tym przesadzać. Jeśli jest podniecanie się, to powinien być wytrysk, chociażby co kilka orgazmów doznanych, spowodowanych...
Niestety nie u każdego mężczyzny działa sprawnie mechanizm tzw. zmaz nocnych, które pozwalają uwolnić nadmiar nasienia.
Filozofia taoistyczna zaleca "oszczędzanie wytrysków", ale medycyna seksualna patrzy na to z dystansem.
Należy podkreślić, że dla dorosłego, dojrzałego mężczyzny optymalną formą aktywności seksualnej jest
diada, a nie autoerotyzm.
Nadmiernie rozwinięty autoerotyzm utrudnia "wyjście na zewnątrz", poznanie kogoś i utrzymanie więzi wymaga wysiłku, jest trudniejsze - autoerotyzm jest pułapką z powodu łatwości wyładowania...
Jeśli są trudności w tej sferze, to warto skorzystać z pomocy seksuologa, najlepiej seksuologa-psychologa.
Pozdrawiam. JW