Czy autosugestia może spowodować schizofrenię?

Witam mam pytanie otoz od jakiegos czasu wmawiam sobie ze mam schizofrenie ze slysze glosy i tp nie moge wogole o tym zapomniec czy moze to naprawde sie przerodzic w schizofrenie

Doradzałabym wizytę u lekarza-psychiatry, choćby po to, by Pan uspokoił specjalista. Może te "głosy" to po prostu dialog wewnętrzny, który chyba każdy człowiek czasem prowadzi ze sobą. Jednak lepiej skonsultować się ze specjalistą i wykluczyć problemy zdrowotne, byłby Pan wtedy spokojniejszy. Pozdrawiam.