Czy autyzm się pogłębia?

Dzień dobry.

Ostatnio pytałam się o mojego siostrzeńca, u którego podejrzewam autyzm, ale chciałam się zapytać, czy autyzm się pogłębia. Chodzi mi o to, czy jeśli rodzice nie zareagują teraz, tylko będą czekać z tym może 2 lata albo 3, to czy autyzm będzie gorszy, czy chłopczyk będzie się bardziej zamykał w sobie? Czy jeśli zareagujemy teraz, to da radę to jakoś wyleczyć?

Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Szybsze zdiagnozowanie dziecka i podjęcie terapii zwiększa szansę na lepsze rokowania i większe postępy w rozwijaniu umiejętności choćby takich jak mowa, sprawność ruchowa, umiejętności poznawcze, społeczne itd., czyli krótko mówiąc: im szybciej tym lepiej;) Terapia dziecka i jego skuteczność zależy również od innych dodatkowych czynników: możliwości rozwojowych dziecka, nastawienia i zaangażowania rodziców;)

Pozdrawiam

Witam. Z rozpoczęciem terapii nie można czekać. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej zapewnić dziecku terapię tak, by mogło się ono lepiej rozwijać, by usprawnić zaburzone sfery rozwoju. Tylko dzięki szybko wprowadzonej i intensywnej terapii dziecko ma szansę na prawidłowe funkcjonowanie. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Wczesna interwencja jest najważniejsza. Czym wcześniej rozpocznie się terapię i pomoc tym większe szanse na wypracowanie tych obszarów gdzie są największe deficyty. Nie ma na co czekać.
Pozdrawiam AM