Czy autyzm u 11-latka to niepełnosprawność?

czy autyzm u 11 latka to niepełnosprawność?czy można starać sie o jakieś pieniążki z tego tytułu?

Witam Panią,
o orzeczeniu niepełnosprawności i zasiłku decyduje komisja lekarska przy Starostwie Powiatowym. Lekarz pierwszego kontaktu wypełnia uprzednio zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka.

Prawdopodobnie będzie Państwu przysługiwał zasiłek pielęgnacyjny. Warunkiem jest złożenie odpowiedniego wniosku w MOPSie wraz z zaświadczeniem o chorobie syna.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trzeba złożyć wniosek do komisji orzekania o niepełnosprawności, która jest w każdym mieście (dopytać w UM czy Starostwie) wraz z pełną dokumentacją z przebiegu leczenia i opisem od lekarza. Komisja uznaje lub nie stopień niepełnosprawności dziecka.Na podstawie tego można starać sie o zasiłek pielęgnacyjny i wnioskować o rożnego rodzaju dopłaty do rehabilitacji. W ZUS i opiece społecznej można zapytać o możliwości ustanowienia renty.
Pozdrawiam AM