Czy awokado jest jedynym produktem spożywczym, który dostarcza kolagenu?

Czy awokado jest jedynym najskuteczniejszym produktem spożywczym który dostarcza nam kolagenu? Pobudza do produkcji kolagenu w naszej skórze?

Do prawidłowej syntezy kolagenu w organizmie niezbędne jest również dostarczenie witaminy C. Najbogatszym jej źródłem będzie czarna i czerwona porzeczka, papryka, cytrusy czy kiszonki. Takie produkty najlepiej spożywać "na surowo", bez poddawania ich obróbce termicznej, ponieważ witamina C nie jest odporna na wysoką temperaturę.

Pozdrawiam,
Beata B.