Czy bąbel na podniebieniu może oznaczać aftę?

Witam mam 30 lat pojawił mi się 2 miesiące bąbel na podniebieniu za zębami przy gardle czy to może być afta?badz czy może wyskoczyć takie coś od stosunków oralnych z partnerka podaje link do zdjęcia https://www.fotosik.pl/zdjecie/5c0041740f1a85fb

Dzień dobry,
afta nie utrzymuje się tak długo na śluzówce i wygląda jak mała ranka pokryta białym nalotem. Jest zagłębieniem w śluzówce, a nie wyniesionym obszarem. Jeżeli zmiana utrzymuje się już dwa miesiące, musi Pan koniecznie udać się do lekarza, żeby przebadać się na możliwość infekcji bakteryjnej.