Czy bać się plamienia?

Witam! Mam 22 lata i w poniedziałek robiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie ;-) Wizytę u ginekologa mam jutro. Dzisiaj zobaczyłam na bieliźnie brązową plamę i bardzo mnie to zaniepokoiło. Zastanawiam się czy udać się dzisiaj do lekarz prywatnego czy zaczekać do jutra? Czy mógłaby mi Pan/i napisać co to może oznaczać i czy mam się tym niepokoić? Bardzo proszę o szybką odpowiedź! Z góry dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Plamienie we wczesnym okresie ciąży zwykle nie jest niepokojącym objawem. Skąpe krwawienia mają prawo występować. Szczególnie często pojawiają się one w terminach, w których wypadałaby miesiączka, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Nie musi Pani więc przyspieszać wizyty. Zagrożenie poronieniem wystąpiłoby dopiero w sytuacji, gdyby zaobserwowała Pani obfitsze, żywoczerwone krwawienie i ewentualnie skurczowe bóle w podbrzuszu.

Pozdrawiam!