Czy Baclofen Polfarma 25 mg można stosować na nerwicę?

Witam mam 26 lat miesiąc temu byłam u lekarza miałam robione wyniki badanie serca wszystko w jak najlepszym porządku doktor przepisała mi lek baclofen porfarma 25 mg. Gdyż stwierdziła nerwicę czy to dobry lek i jeżeli zjadłam już pudełko czy wystarczy czy mam brać następne .

Witam,

wg. mojej wiedzy Baclofen nie jest lekiem z wyboru przy stosowaniu w przypadku nerwicy. Charakterystyka produktu leczniczego tego leku również nie wspomina nic o zaburzeniach lękowych.
Istnieje wiele leków, które są skuteczne w przypadku objawów nerwicowych, są bezpieczne, nie uzależniają i mają udowodnioną skuteczność w badaniach klinicznych oraz w codziennej praktyce.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,

farmakoterapią leczy Pani objawy wegetatywne (somatyczne) związane z pobudzeniem układu współczulnego, nerwicę leczy się metodą psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, należy dotrzeć do przyczyny problemu.

Pozdrawiam serdecznie