Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Bactrim może uczulać i powodować wysypkę?

Sześciomiesięczne dziecko mające temperaturę przez trzy dni powyżej 38 stopni i zielony stolec dostało od pani doktor lek bactrim gdzie po jednym dniu brania leku wystąpiła wysypka po ponownej konsultacji z panią doktor okazało się że jest to tzn. trzy dniówka.Mam obawy czy powinnam dalej podawac ten lek ponieważ wysypka utrzymuje się już trzeci dzień a ja nie wiem czy to jest może uczulenie na bactrim. Proszę o pomoc. Z góry Dziękuję
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Zdecydowanie nie b yło wskazań do podania tego antybiotyku.
Tym bardziej jeśli to zakażenie wirusowe, trzydniówka.
Pytanie czy po 3-4dniach gorączki, temperatura spadła i pojawiła się wysypka?
Jeśli tak, to najpewniej trzydniówka.
pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety