Czy badania bhcg są wszędzie takie same?

Czy wynik badań bhcg w każdym laboratorium jest tak samo sprawdzany i w każdym można wykryć już 8 dni po stosunku?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieją różne metody/techniki laboratoryjne oznaczania beta-hCG. Standardem jest, wykonywanie tych badań nie wcześniej niż 8 dni po potencjalnym zapłodnieniu. Im większy odstęp czasowy między owulacją/zapłodnieniem a badaniem tym szansa wyniku fałszywie ujemnego jest mniejsza.