Czy badania genetyczne w 12 tygodniu ciąży są obowiązkowe?
Dzień dobry, Jestem w 12tc. Wczoraj byłam na prywatnej wizycie u lekarza ginekologa. Pomimo poprawnego badania USG, które nie wskazało żadnych nieprawidłowości u dziecka lekarz nakazał mi wykonanie badań genetycznych- USG I Tr wolne bHCG i PAPP-A (kryptor). Na wizycie miałam robione 3cie już badanie usg dziecka. Czy powyższe badania są obowiązkowe i muszę je wykonać? Czy są dobrowolne i nie ma potrzeby robienia tego typu badań? Mam 24lata, mój partner również. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Poród w wodzie
Szanowna Pani to nie są badania genetyczne, oczywiście nikt nie może kazać Pani ich wykonać, jednakże są one bardzo istotne w kontroli prawidłowego rozwoju płodu