Czy badania genetyczne w 12 tygodniu ciąży są obowiązkowe?

Dzień dobry, Jestem w 12tc. Wczoraj byłam na prywatnej wizycie u lekarza ginekologa. Pomimo poprawnego badania USG, które nie wskazało żadnych nieprawidłowości u dziecka lekarz nakazał mi wykonanie badań genetycznych- USG I Tr wolne bHCG i PAPP-A (kryptor). Na wizycie miałam robione 3cie już badanie usg dziecka. Czy powyższe badania są obowiązkowe i muszę je wykonać? Czy są dobrowolne i nie ma potrzeby robienia tego typu badań? Mam 24lata, mój partner również. Dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani to nie są badania genetyczne, oczywiście nikt nie może kazać Pani ich wykonać, jednakże są one bardzo istotne w kontroli prawidłowego rozwoju płodu