Czy badania prenatalne wykryją wady powstałe w wyniku zrobienia prześwietlenia?

W 3,5tygodniu ciąży (nie miałam pojęcia o tym, bo nie starałam sie o dziecko) miałam robione zdjęcie rtg kręgosłupa - odcinek piersiowy (przodem i bokiem). Na biodra założono mi fartuch ochronny. Teraz jest już za późno zeby cokolwiek zmienić. Wiem, że powikłania rtg dla dziecka mogą być tragiczne w skutkach. Czy badania prenatalne wykryją wady powstałe w wyniku zrobienia prześwietlenia? Boję się nawet wspomnieć ginekologowi o tym...

Szanowna Pani,
teoretycznie pojedyncza ekspozycja na promieniowanie w badaniu RTG nie powoduje istotnego ryzyka. Średnie i maksymalne dawki płodowe promieniowania podczas RTG kręgosłupa piersiowego są jednymi z najniższych otrzymanych podczas wykonywania badań RTG. Oscylują w granicach