Czy badania radiologiczne mogą prowadzić do nowotworu?

Witam, mam 27 lat. W 2010 roku miałam tomografię głowy bez kontrastu 2 miesiące później boczne zdjęcie twarzoczaszki plus panorama wszystkich zębów. W 2012 roku rtg zatok 2013 rok panorama wszystkich zębów. Mam pytanie. Dziś mamy 2018 r. Czy mogę wykonać rtg panoramę wszystkich zębów do leczenia stomatologicznego? Czy to promieniowanie, które miałam jest dla mnie niebezpieczne i może kiedyś spowodować np. nowotwór? czy po takim czasie od ostatnich prześwietlań mogę spokojnie wykonać rtg?

Lek. Michał Lenard

We współczesnych urządzeniach dawki promieniowania są ograniczone do minimum. Jeżeli leczenie stomatologiczne tego wymaga, to może Pani wykonać badanie pantomograficzne. Pozdrawiam!