Czy badanie ból w pachwinie oznacza przepuklinę?

Mam 32 l, 20 kg nadwagi. Dotychczas zdrowy, od kilku tygodni boli mnie prawa pachwina, okolice moszny, ból promieniuje do uda, które dretwieje. Miewam pulsujący ból brzucha, bądź pleców, ciężko określić. Czuje jak dudni i boli mnie serce, głowa, ciśnienie podwyższone z rzędu 160 / 100, i więcej. Lekarz porobił mi morfologie, ekg, usg, kał. Wszystko ok, tylko cholesterol podwyższony. Lekarz podejrzewa tylko przepukline wysyła mnie na dodatkowe usg pachwiny. Czy to słuszna diagnoza?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Z żywieniowego punktu widzenia powinien Pan podjąć działania zmierzające do redukcji masy ciała.
Diagnostyka bólu w pachwinie powinna być wykonana - usg jest dobrym początkiem.