Czy badanie dna oka mi zaszkodziło?

Podczas profilaktycznego badania wzroku u lekarza okulisty (badanie dna oka po raz pierwszy bez kropli rozszerzających) nie wiedziałam dokładnie na czym będzie polegało i nie powiedziałam lekarzowi przed badaniem że jestem dość wrażliwa na sztuczne światło (światłoczuła). Chciałam zatem zapytać, czy jeżeli podczas badania dna oka wystąpiło u mnie łzawienie oka/ podrażnienie, suchość czy to mogło zaszkodzić oczom- to silne światło, które było kierowane bezpośrednio na oko podczas badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze lecz jeżeli coś Panią niepokoi warto jest udac ske do lekarza okulisty ponownie