Czy badanie EEG pokaże przyczynę nerwicy?

Prosze mi powiedziec czy z badania eeg bedzie mozna wywnioskowac czym spowodowane sa moje nerwice i natrectwa ktore zaczely sie od 5 klasy podstawowki? I drugie pytanie czy eeg w ogole wykrywa nerwice albo zmiany w mozgu powodujace problemy psychiczne?

Przyczyna nerwicy jest w sposobie przeżywania świata, siebie, relacji z ludźmi itd. EEG, ani inne urządzenia nie są w stanie dać odpowiedzi na to jak człowiek przeżywa swoje życie. Warto także zrozumieć to co mieści się poza granicą świadomości - potrzeby, obawy, mechanizmy które kierują tym jak reagujemy. Badania medyczne warto mieć zrobione, a jeśli nie wskazują na żadne dolegliwości to warto wykonać diagnozę psychologiczną.

pozdrawiam Panią, RG.

Witam Panią
Badanie EEG służy do wykrywania zmian i uszkodzeń
organicznych mózgu, przede wszystkim nieprawidłowej
czynności mózgu np. przy padaczce oraz stanów
po urazie głowy i po zabiegach neurochirurgicznych.
Przyczynę nerwicy natręctw pozna Pani podczas
terapii psychologicznej, do której szczególnie
Panią zachęcam.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl