Czy badanie eeg pozwala stwierdzić zaburzenia autystyczne?

Czy badanie eeg pozwala stwierdzić zaburzenia autystyczne/adhd/zaburzenia uwagi? Jakie badania są jeszcze pomocne?

Witam. Eeg jest jedynie badaniem pomocniczym wykonywanym w diagnostyce tego typu zaburzeń. Podstawowe znaczenie w ich wykrywaniu mają bezpośrednie badanie psychologiczne i neurologiczne.

Witam,
nie ma badań, które w sposób jednoznaczny pozwalałoby stwierdzić, że jest to np. autyzm. Diagnoza dokonywane jest zazwyczaj przez zespól specjalistów z różnych dziedzin, ważną rolę odgrywa obserwacja oraz wywiad z rodzicami. Wszelkie badania pełnia funkcję pomocniczą.
Pozdrawiam.