Czy badanie EEG wykluczy migrenę?

Lekarz podejrzewa u mojej corki migrene.Corka ma 12 lat ale na ataki bolow glowy i zawroty cierpi juz od 5 lat.Przeszla szereg badan by wykluczyc inne choroby.Wszystkie wyniki byly dobre.A mimo tego z4-5 razy w miesiacu cierpi na bole glowy i zawroty.Czy to mozliwe aby przy migrenie tak czesto po kilka razy w miesiacu byly te ataki?Jak migrena przebieg a u dzieci?Dodam ze ja rowniez cierpie na migrene.Czy badanie EEG moze potwierdzic lub wykluczyc migrene?

Witam!
Przy niektórych migrenach rejestrujemy zmiany w badaniu EEG, jednak nie jest to regułą. Są migreny, i to wcale nierzadko, z prawidłowym zapisem EEG. Leczeniem córki powinien zająć się neurolog dziecięcy, być może ośrodek leczenia bólu.
Powodzenia
W. Łuczkowski.