Czy badanie igf-bp pomoże zdiagnozować insulinooporność?

Witaam chciałam zapytac o wątek insulinoopornosci co prawda juz pytałam ale nie wszystko jest jasne jeszcze, czy na podstawie takiego badania jak igf-bp1 i niedobór witaminy d3 też może swiadczyć o insulinooprnosci. Do tego mam jeszcze wilczy apetyt i sporą nadwagę.

Witam
Niedobory wit d3 nie świadczą o insulinoopornosci. Mogą występować osobno lub razem. Insulinoopornosc stwierdza lekarz na podstawie krzywej insulinowej oraz wywiadu. Pani nie może sama stwierdzić na podstawie jakiegoś parametru. Nadwaga i wilczy apetyt często wiążą się z niedozywieniem czyli brakiem witamin i składników mineralnych. Proponuję wizytę u lekarza, krzywą insulinową oraz wizytę u dietetyka aby dobrze Panią odzywił.

Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu