Czy badanie kału u mojej córki wyszło prawidłowo?

Witam, zrobiłam badanie mojej 4 miesięcznej córce "kal na stopień strawienia". W wyniku wyszło liczne tłuszcze obojętne. Co to może oznaczać?

Do trawienia tłuszczów potrzeba odpowiedniej ilości żółci lub enzymów trzustkowych. Gdy tłuszcze nie zostaną prawidłowo strawione i wchłonięte w jelicie cienkim, zostają wydalone z organizmu wraz z kałem. Prowadzić to może do tzw. stolców (biegunek) tłuszczowych, a na dalszym etapie do zmniejszenia masy ciała, niedożywienia i niedoboru witamin.