Czy badanie komputerowe zawsze pokaże wiarygodną wadę wzroku?

Witam, czy badanie komputerowe zawsze pokaże dobrą wadę? W moim wyszła krótkowzroczność(co by się zgadzało, nie widzę na daleko), ale ostatnio mam problem z czytaniem z bliska(książki, a szczególnie praca przy komputerze) i zastanawiam się czy nie powinna nosić tzw. plusów. Posiadam okulary z antyrefleksem i to nic nie daje. Słyszałam o soczewkach relaksacyjnych. Czy miałoby tu sens ich zastosowanie? W dzieciństwie miałam dalekowzroczność oraz nie widzę na jedno oko(odwarstwienie siatkówki).

Nie. Badanie komputerowe nieprawidłowo przeprowadzone,lub na oku zbyt suchym da niewłaściwy wynik, pokaże najczęściej krótkowzroczność. Również u osób badanych wieczorem i zmęczonych refrakcja będzie inna niż w rzeczywistości,doryczy to też cukrzyków.Pani w dzieciństwie miała nadwzroczność,niewykluczone ze nadal tak jest. Należy zakropić oczy i zbadać. Okulary przepisać po zbadaniu. zniknie wtedy problem z czytaniem i złym samopoczuciem przy kompie.