Czy badanie kości za pomocą izotopu jest bardzo szkodliwe dla zdrowia?

Czy to prawda że badanie kości za pomocą izotopu jest bardzo szkodliwe dla zdrowia i może spowodować rozwinięcie raka i przerzuty.?Jestem w trakcie leczenia choroby nowotworowej ,po amputacji jednej piersi,i zostałam skierowana na takie badanie.Ostrzeżono mnie że jest to zabieg bardzo ryzykowny i może spowodować bardzo niebezpieczne następstwa.Czy badanie kości za pomocą rezonansu magnetycznego jest bezpieczniejsze i czy daje porównywalne wyniki?Proszę o odpowiedż.

Nie bardzo rozumiem pytania! Rozumiem , że na badanie skierował onkolog prowadzący! Proszę z nim omówić wszystkie tematy!!! zż