Czy badanie krwi, które wykazało ciążę jest wiarygodne?

Witam znajoma robiła badanie krwi wyszło ze wedugl tego jest 6 tydzień czy jest możliwość wogole taka ze to pomyłka ? Czy jednak to badanie jest niepowtarzalne ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jesli zostało wykonane badanie stężenia bHCG w surowicy krwi, to prawdopodobieństwo pomyłki jest niewielkie. W razie niskiego wyniku jajlepiej jednak powtórzyć badanie, a w przypadku wysokiego udać się do lekarza ginekologa.