Czy badanie krwi wykaże obecność narkotyków?

witam.mam 17 letnia córke.podejrzewam ze zazywa narkotyki.znalazłam u niej woreczek z białym proszkiem.mam 45 lat,nie znam sie na narkotykach ale po ogladaniu w tv programow na ten temat,domyslam sie ze córka wpadla w złe towarzystwo.chce to sprawdzic,poprosilam lekarza rodzinnego o badanie jej krwi.córka sie zgodziła.moje pytanie brzmi,czy zwykłe badanie krwi wystarczy by to wykazac?lekarzowi nic nie mówilam.czy moze potrzebuje specjalne badania aby to ustalic?prosze o pomoc.bardzo sie martwie.

Witam. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że czy narkotyk zostanie wykryty, zależy od rodzaju testu i zażytego narkotyku, oraz czasu jego metabolizacji w organizmie.
THC (marihuana, haszysz) może być wykryta w ślinie do 72 godzin od użycia. Obecność metabolitu marihuany (THC) w moczu czy krwi jest wykrywana w ciągu godziny i przez 3 do 10 dni po zażyciu narkotyku.
Obecność amfetaminy w organizmie można stwierdzić od 4-72 godzin od zażycia.
Obecność metabolitu benzylekgoniny może być wykryta od 24 do 48 godz. po zażyciu kokainy. Benzylekgonina ma dłuższy okres półtrwania w organizmie (5-8 godz.) niż kokaina (0,5-1,5 godz.).
Obecność morfiny można stwierdzić od 7-72 godzin. Kodeina może być wykryta w ciągu godziny oraz od 7 do 21 godzin po przyjęciu pojedynczej dawki doustnej.
Testy z włosów pozwalają wykryć stosowanie narkotyków nawet po kilku miesiącach.

Test na narkotyki w ślinie
Test na narkotyki w ślinie polega na pobraniu próbki śliny przy użyciu specjalnego próbnika dołączonego do zestawu testowego i (po upływie czasu podanego w instrukcji) odczytaniu wyniku w postaci barwnych linie na panelu testowym.

Test na narkotyki w moczu
Test na narkotyki w moczu najlepiej jest wykonać bez zapowiedzi, wtedy, gdy wydaje się, że dziecko jest właśnie pod wpływem narkotyków. By mieć pewność, że dziecko nie oszukuje, trzeba bardzo uważnie obserwować strumień oddawanego przez nie moczu, aby zapobiec ewentualnym fałszerstwom.

Test na narkotyki we włosach
Test na narkotyki we włosach pozwala wykryć stosowanie narkotyków nawet po kilku miesiącach, pod warunkiem, że włos jest odpowiednio długi. Test na narkotyki we włosach nie daje informacji o stosowaniu narkotyków bezpośrednio po ich zażyciu, bo potrzeba co najmniej tygodnia, aby narkotyki wbudowały się w strukturę włosa. Test na włosach sprawdza obecność amfetaminy, opiatów, kanabinoidów oraz heroiny. W przypadku pozytywnego wyniku określany jest dokładnie rodzaj użytej substancji.

tak, jesli brała niedawno, ale musi to byc badanie na obecnosc narkotyków.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza